Bezdomny nie obcy

Młodzież CKiW OHP Gołdap wraz z kadrą wychowawczą włączyła się w ogólnopolską inicjatywę ,,Bezdomny nie obcy”. Zorganizowana została zbiórka darów rzeczowych przez Radę Młodzieży. Wśród zebranych rzeczy znalazły się produkty spożywcze, odzież a także kruche ciasteczka upieczone podczas zajęć, pod czujnym okiem instruktora praktycznej nauki zawodu naszych kucharzy.

Dnia 18 kwietnia delegacja młodzieży wraz z wychowawcami wybrała się do Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge Coffee House w Gołdapi. Misja ta zajmuje się osobami potrzebującymi, wykluczonymi, uzależnionymi (z różnymi nałogami: alkoholizm, dopalacze, narkotyki) oraz osobami bezdomnymi. Osoby zrzeszone w tej misji pomagają w formie wolontariatu. Pomagają na różne sposoby: wychodzą do miasta i widząc osoby potrzebujące motywują je do zmiany sposobu życia – do podejmowania prób rozwiązywania problemów. Spotykają się też w punkcie konsultacyjnym z osobami potrzebującymi wsparcia. W całej Polsce istnieje 30 takich oddziałów jak misja w Gołdapi.

Rozwijanie oraz propagowanie wśród młodzieży empatycznej postawy to istotny element w wychowaniu, który z pewnością przełoży się na dorosłe życie Naszych uczestników.

Kadra wychowawcza