Dzień Babci i Dzień Dziadka

Przyjemne z pożytecznym, takie działanie zostało zorganizowane w naszej jednostce na rzecz osób starszych. Jest to ogólnopolska inicjatywa pod nazwą ,,Działania z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka”. Adresatami przedsięwzięcia byli uczestnicy Stowarzyszenia Gołdapskiego Uniwersytetu III Wieku oraz babcie i dziadkowie naszych wychowanków. Młodzież zaangażowała się w inicjatywę i wspólnie z instruktorami praktycznej nauki zawodu oraz wychowawcami zorganizowała szereg działań. Podczas zajęć w ramach koła plastycznego własnoręcznie wykonała upominki na drewnianym krążku oraz odegrała krótką inscenizację. Zaproszonych seniorów gościliśmy również w pracowni fryzjerskiej oraz gastronomicznej. Nasi uczniowie, którzy uczą się tego zawodu szybko zorientowali się, że panie są otwarte, śmiało siadają na fotel i korzystają z naszych usług. W sali, gdzie odbywają się praktyki było słychać szum suszarek do włosów i gwar rozmów. Seniorki mogły zdecydować się na Dermabrasion Scalp –zabieg, który przyspiesza regenerację powierzchni skóry głowy, inne korzystały z odżywek nawilżających na włosy czy też z uczesania. Dużym zainteresowaniem cieszyło się badanie kamerką cebulki włosowej i skóry głowy. Panie, które poddały się zabiegom pielęgnacyjnym najczęściej wybierały fryzury, które podczas codziennego noszenia nie wymagają czasochłonnego modelowania. W pracowni gastronomicznej natomiast urocze seniorki podzieliły się swoją wiedzą kulinarną z naszymi uczniami. Z racji trwającego karnawału zechciały wspomóc naszą młodzież w wypiekaniu chruścików i róż karnawałowych. Po zakończonej pracy nastąpiła degustacja pysznych wypieków w towarzystwie naszych pań.

Podjęta inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem i umożliwiła młodzieży dialog międzypokoleniowy i zwiększenie szacunku do osób starszych. Tymczasem, dla Babci i Dziadka nie ma lepszych prezentów od tych wykonanych własnoręcznie, które wymagają bezpośredniego zaangażowania – te cieszą najbardziej, są prosto z serca.

Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr żyją Nam Babcie, Dziadkowie 100 lat!