„EkoWalentynki 2023- czyli kochamy recykling”

Wzięliśmy udziałw najbardziej romantycznej akcji ekologicznej w Polsce!
Mowa oczywiście o „EkoWalentynkach 2023”,
których lokalnym koordynatorem jest Alina Oleszczuk i znana gołdapska Ekodrużyna działająca w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W lutowy dzień młodzież z CKiW OHP w Gołdapi wraz z wychowawcami przekazała zebrane elektrośmieci i zużyte baterie do punktu, który mieści się właśnie przy Szkole Podstawowej nr 2. Zostaliśmy również zaproszeni na edukacyjną lekcję, którą przeprowadziły dzieci z gołdapskiej „Ekodrużyny”. Za udział w akcji otrzymaliśmy drobne upominki oraz pojemniki do segregacji zużytych baterii. Chcemy kontynuować naszą aktywność w edukacji recyklingowej i zachęcać innych do mądrego segregowania odpadów.

Warto wiedzieć, iż celem ekowalentynkowej akcji jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Partnerami obchodów „EkoWalentynki 2023” w Polsce są: REMONDIS Electrorecycling Polska, Electro-System Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu – firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.

W ramach „EkoWalentynek” pokazaliśmy, iż troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.

                                                                              Kadra wychowawcza