,, Jesteśmy jedynymi architektami przyszłości ‘’

Takie motto przyświecało  „Europejskiemu Festiwalowi Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy” –  wydarzeniu  zorganizowanemu z okazji 20- lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. To piękne przedsięwzięcie odbyło się w dniach 20-23 maja w malowniczo położonych  małopolskich Barcicach. Podczas festiwalu uczestnicy mieli okazję poznać kulturę wybranych państw Unii Europejskiej, nauczyć się tańczyć ,,Belgijkę’’ oraz zaprezentować stoiska wystawiennicze poszczególnych krajów,  pieczołowicie przygotowane przez uczestników. Młodzież  wzięła  również udział w konkursie wiedzy o UE, podczas którego nasza reprezentacja zdobyła 3 miejsce natomiast po zsumowaniu całej  punktacji nasze Centrum otrzymało zaszczytne  wyróżnienie z czego jesteśmy bardzo dumni. Oprócz tego naszą obecność na festiwalu zaznaczyło też wyróżnienie które otrzymała   Karolina Tuchowska w konkursie plastycznym pt. „Europa w oczach Młodych”.

 Ale jak stare przysłowie mówi… ,, Nie samą pracą człowiek żyje’’. Organizatorzy zadbali również aby festiwalowi towarzyszyło wiele innych atrakcji, między innymi warsztaty integracyjne, zwiedzanie regionalnych atrakcji oraz warsztaty taneczne przeprowadzone przez instruktora tańca podczas których nauczyliśmy się tańca zwanego ,,Belgijką’’; tańcem tym  rozpoczęta została  Dyskoteka Europejskiego Człowieka. Podczas gali finałowej,  odbywającej się w pięknej oprawie artystycznej, zostali nagrodzeni wszyscy zwycięscy festiwalu.

Cały festiwal bardzo podobał się młodzieży. Wracaliśmy do domu w dobrych humorach, pełni entuzjazmu i dobrych wrażeń. Dzięki takim przedsięwzięciom mamy okazję miło spędzić ze sobą czas, poznać się bardziej. Może znowu spotkamy się za rok.