Młodzież CKiW OHP w Gołdapi zakończyła dwutygodniowy staż zawodowy Erasmus+ w Maladze w Hiszpanii

Przez dwa tygodnie uczestnicy CKiW OHP w Gołdapi realizowali zagraniczne praktyki w zawodach fryzjer i kucharz. Plan praktyk był ciekawy, został zrealizowany na wysokim poziomie, potwierdzają to oceny wystawione przez hiszpańskie szkoły: Ceshma Centro de Estudios Superiores de Hostelería oraz Grupo Nebro – Academia de Peluqueria y Estetica.

Młodzież miała przyjemność przez dwa tygodnie podziwiać uroki pięknej hiszpańskiej Malagi, poznawać kulturę, szlifować język angielski i rozszerzać znajomość języka hiszpańskiego. Dla wielu uczestników stażu był to pierwszy lot samolotem, pierwszy wyjazd za granicę, pierwszy kontakt z obcą kulturą i obcym językiem.

Projekty Erasmus+ wzbogacają młodzież o nowe doświadczenia zawodowe, obyczajowe, kulturowe i językowe. Doświadczenie zdobyte w Hiszpanii przez uczestników CKiW OHP w Gołdapi pozytywnie wpłyną na nasze centrum, młodzież z pewnością zmotywuje swoich kolegów ze szkoły i znajomych, do uczestnictwa w projektach Erasmus+.

Projekt „Młody ślusarz i kucharz w Unii Europejskiej” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

Koordynator projektu Emilia Klimowicz