Sztuka dekorowania stołu – warsztaty

W Ośrodku Konferencyjno – Szkoleniowym  OHP w Gołdapi odbyły się warsztaty prezentujące sztukę dekorowania stołu, w których udział wzięli uczestnicy wraz z dyrekcją i kadrą Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi oraz uczestnicy i kadra z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi.

Celem warsztatów było zdobycie wśród uczestników umiejętności aranżacji stołu na co dzień oraz na imprezy okolicznościowe. Kadra Ośrodka Konferencyjno – Szkoleniowego OHP zaprezentowała różne zasady i metody dekorowania stołu, układania zastawy stołowej, podawania potraw i napojów oraz sztukę układania serwetek wykonując różne serwetkowe dekoracje.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród uczestników. Zarówno uczestnicy „Słonecznego „Domu”, jak i Centrum OHP w Gołdapi z chęcią nabywali nowe umiejętności, wykonując ćwiczenia praktyczne. Każda grupa miała za zadanie nakryć i udekorować stół według wcześniej przekazanych wskazówek.

Spotkanie zakończył wspólny obiad, który pomogli podać uczestnicy „Słonecznego Domu” wraz z młodzieżą z CKiW OHP w Gołdapi.

Warsztaty pozwoliły nabyć nowe umiejętności, zaktywizowały wszystkich uczestników, a także dały początek nowej współpracy pomiędzy dwiema instytucjami.
W ramach niej kolejne wspólne spotkanie, które odbędzie się w czerwcu w siedzibie „Słonecznego Domu” w Gołdapi.