Wizyta przygotowawcza przed stażem zawodowym w m. Malaga w Hiszpanii

W ramach przygotowań do realizacji projektu „Młody ślusarz i kucharz w Unii Europejskiej”  Dyrektor CKiW OHP w Gołdapi wraz z koordynatorem przedsięwzięcia  zrealizowała wizytę przygotowawczą w m. Malaga w Hiszpanii.

Intensywne 3-dniowe spotkanie przygotowawcze, z koordynatorem p. Agatą ze strony organizacji przyjmującej, skupione było na wizytacji w miejscach odbywania praktyk przez kucharzy i fryzjerów. Miejscem naszego pobytu podczas wizyty przygotowawczej była rezydencja w której będzie przebywała nasza grupa stażystów z wychowawcami. Miałyśmy możliwość zweryfikowania warunków mieszkaniowych, posmakowania proponowanego jedzenia i weryfikacji bezpieczeństwa podczas pobytu. Zostałyśmy bardzo miło przyjęte przez koordynator p. Agatę, otrzymałyśmy wyczerpujące odpowiedzi na nasze pytania; zostały podjęte ostateczne ustalenia odnośnie programu praktyk i programu kulturowego stażu. Pod względem organizacyjnym i komunikacyjnym oceniamy organizację przyjmującą bardzo wysoko – pracownicy służą pomocą, są kompetentni i dobrze zorganizowani. Oczekujemy, że staż będzie zrealizowany na bardzo wysokim poziomie, z zachowaniem standardów jakości Erasmus+.

Hiszpania to przyjazny kraj, wypełniony słońcem i miłym usposobieniem mieszkańców. Tutaj czas biegnie wolno, jest czas na przerwę w pracy i odpoczynek. Hiszpanie szanują pracę, swoje pochodzenie, swój język. Są otwarci i pełni entuzjazmu.

Staż zawodowy realizowany w Hiszpanii w m. Malaga pozwoli naszej młodzieży poznać inną kulturę pracy, inne tradycje i zwyczaje, umożliwi dalszą naukę języka hiszpańskiego oraz doskonalenie języka angielskiego.

Projekt „Młody ślusarz i kucharz w Unii Europejskiej” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

                                                                                   Koordynator projektu Emilia Klimowicz