Letni wypoczynek

W kolejnym roku młodzież z CKiW OHP w Gołdapi mogła skorzystać z wyjazdu na letni wypoczynek dzięki Grantowi uzyskanemu z Komendy Głównej w Warszawie pn ,,Wypoczynek z OHP -2023”.

Podczas całego wyjazdu pogoda nam dopisała, uczestnicy mieli okazję poznać historię województwa podlaskiego oraz kulturę litewską, a także rozwinąć swoje umiejętności i nabyć nowe. Ciekawą atrakcją okazał się festiwal ,,Otwarte ogrody” – Sardynia i Sejneńszczyzna na jednym talerzu, gdzie zajęcia kulinarne na świeżym powietrzu prowadził mistrz kuchni z Sardynii, po warsztatach odbyła się degustacja. Następnie młodzież wzięła udział w warsztatach artystycznych.

Oprócz przedsięwzięć mających na celu poznanie historii nie zabrakło atrakcji takich jak spływ kajakowy, park wodny, zwiedzanie Klasztoru Wigry, przejazd kolejką wąskotorową, warsztaty artystyczne, mini Zoo, rejs katamaranem po przepięknym jeziorze Szelment oraz zwiedzanie Osady Jaćwiesko Pruskiej gdzie uczestnicy mieli możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku. Zwiedziliśmy także ścieżkę poznawczą ,,Trójstyk granic – biegun zimna”.

Uczestnicy letniego wypoczynku aktywnie spędzili swój czas. Każdy dzień wypełniony był pozytywnymi przeżyciami dostarczającymi niezapomnianych wrażeń. Otaczające krajobrazy sprawiły, że młodzież świetnie wypoczęła, wszyscy wrócili do domów pełni dobrego humoru i niezapomnianych wrażeń.

Kadra wychowawcza.