Trwa kurs zawodowy fryzjer stylista-kolorysta

Trzy uczestniczki projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” realizowanego przez Ochotnicze Hufce Pracy Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi od początku maja br. biorą udział w zawodowym kursie kwalifikacyjnym fryzjer stylista-kolorysta.

Program kursu zakłada m.in.: projektowanie fryzur, pielęgnację włosów, elementy stylizacji fryzur, strzyżenie i koloryzację włosów a także organizację i prowadzenie salonu fryzjerskiego. Kurs odbywa się w nowoczesnych pracowniach, wyposażonych w m.in.: stanowiska fryzjerskie, myjnię fryzjerską oraz sprzęt fryzjerski, treningowe główki fryzjerskie ze statywem.

Po zakończeniu kursów zawodowych uczestniczki zostaną skierowane na 3-miesięczny płatny staż zawodowy, podczas którego poszerzą wiedzę zdobytą w czasie kursów zawodowych oraz rozwiną umiejętności wykorzystania jej w praktyce. Zdobędą też cenne doświadczenie zawodowe.

Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywny na rzecz zatrudnienia ludzi młodych i realizowany jest na terenie całego kraju w jednostkach organizacyjnych Ochotniczych Hufców Pracy.